Prekių katalogas

Peršalimas. Ligos - sezonas permainingas

Peršalimas. Ligos - sezonas permainingas

Reikėtų suvokti, kad peršalimo ligos yra neišvengiamos – jas sukelia virusai, kurių gausu mūsų aplinkoje, o sergantieji dar labiau juos platina užkrėsdami vis kitus žmones. Paprastai suaugusiesiems – keturis, o mažiems vaikams – net ir 8 kartus per metus susirgti peršalimo ligomis laikoma normaliu peršalimo ligų dažniu. Peršalimas dažniausiai yra nesunkios eigos, paprastai pasireiškia sloga, gerklės skausmu ir bendru negalavimu – gali pakilti temperatūra, kamuoti silpnumas, prakaitavimas. Gripas – jau sunkesnė liga, kuri grasina komplikacijomis, kaip antai: bronchitu, plaučių uždegimu, širdies uždegimu (miokarditu), sąnarių uždegimu, artritu ir nervų sistemos pažeidimais. Peršalimo ligas sukelia daugybė virusų, kurie dažnai „atidaro vartus“ bakterijoms, galinčioms sukelti rimtas peršalimo ligų komplikacijas: pūlingą ausų uždegimą, anginą, sinusitą, pneumoniją. 2019 metų pabaigoje prie peršalimo ligų sukėlėjų prisijungė dar vienas virusas - koronavirusas, sukeliantis COVID-19 infekciją.  

Kaip išvengti virusų sukeliamų peršalimo ligų?


1. Pirmiausia būtina grūdinti organizmą, sportuoti, tinkamai maitintis, pakankamai miegoti ir vengti lėtinio streso, praleisti laiko gryname ore.
2. Vengti kontakto su sergančiaisiais, peršalimo ligų protrūkio metu nesilankyti masinio susibūrimo vietose – prekybos centruose, teatruose, koncertų salėse.
3. Jeigu virusas greitai pašalinamas, kol jis patenka į ląstelę ir joje įsitvirtina, kad ir plaunant nosies ertmę izotoniniu vandeniu ir rankas su muilu galima gerokai sumažinti ligų atvejų.
4. Svarbi ne tik asmens higiena, bet ir lėtinių ligų gydymas. Lėtinis kvėpavimo takų uždegimas išsivysto sergant alergine sloga, rinosinusitu, astma, lėtine obstrukcine plaučių liga. Tada organizmo ląstelės yra pasiruošusios priimti virusus, alergiški žmonės serga dažniau, jiems peršalimas užtrunka ilgiau.
5. Derėtų žinoti, jog temperatūrą reikia mažinti tik tada, jeigu ji aukštesnė nei 38 laipsnių.
6. Būtina gerti daug šiltų skysčių.
7. Greičiau pasveikti bei palengvinti simptomus padeda didelės vitamino C dozės, cinkas, vitaminas D.
8. Organizmo apsaugai nuo virusų svarbu palaikyti gerųjų žarnyno bakterijų – laktobakterijų ir bifidobakterijų rinkinį. Imunitetui susiformuoti svarbios kai kurios jų rūšys.
  

  • Prenumeruok mūsų naujienas

    Prenumeruok naujienlaiškį ir mūsų
    naujienas sužinok pats pirmas!
    Prenumeruoti