Prekių katalogas

PROBIOTIKAI VAIKAMS, IMUNITETAS IR ALERGIJA

  • PROBIOTIKAI VAIKAMS, IMUNITETAS IR ALERGIJA

    Kodėl daugėja alergiškų vaikų, nėra išaiškinta. Viena iš hipotezių yra” higienos” hipotezė, kuri teigia, kad alergijai formuotis reikšmingas sumažėjęs kūdikių ir mažų vaikų kontaktas su įvairiais mikroorganizmais (Riedler ir kt. 2001; Yoo ir kt. , 2007) . Kaip vystysis imuninė sistema, ar formuosis pakankamas kūdikio ir vaiko imuninis atsakas į infekcijų sukėlėjus, ar bus užtikrinama apsauga nuo imuninių ligų ir alergijų, lemia žarnyno mikrobiota (bakterijų rinkinys) (Kalliomäki ir kt. 2010). Ypač svarbu, kokia bus žarnyno bakterijų sudėtis pirmaisiais gyvenimo metais. Vėliau susiformavusį gerųjų bakterijų rinkinį pakeisti prireiks pastangų, reikės pakeisti ne tik mitybos įpročius, bet ir gyvenimo būdą.  

    Padaugėjo įrodymų, kad moduliuojant žarnyno bakterijų sudėtį ir skiriant probiotikus, galima pagerinti imuninės sistemos funkcijas ir apsaugoti nuo alergijos ir atopinių ligų, tokių kaip atopinis dermatitas (egzema), alerginis rinitas, astma. Pažymėtina, kad ne visos žarnyno bakterijų rūšys vienodai veikia žarnyno gleivinės imunines ląsteles, ir tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl vartojant įvairios sudėties žarnyno bakterijas gaunami skirtingi tyrimų rezultatai. Stipriu imunomoduliuojančiu poveikiu pasižymi viena iš pieno rūgšties bakterijų Lactobacillus rhamnosus GG (Kalliomäki ir Isolauri, 2003, 2010; Kirjavainen ir kt., 2002; Niers ir kt. 2009). Dėl to svarbu, kad , siekiant sustiprinti imunitetą ir apsaugoti nuo maisto alergijos, atopinio dermatito probiotikų , sudėtiniuose preparatuose būtų moksliškai atrinktos gerųjų bakterijų rūšys, kurios saveikauja tarpusavyje ir kurių sudėtyje yra Lactobacillus rhamnosus GG. Lactobacillus rhamnosus GG ypatinga tuo, kad jei moteris šią bakteriją vartoja nėštumo paskutinių mėnesių laikotarpiu ir po gimimo naujagimis tęsia 6 mėnesius , vaikui net septynerius metus neišsivystys atopinis dermatitas ( egzema) .
    Imuninės sistemos funkcijos žarnyne yra dvi – tai apsauga nuo infekcijos ir tolerancija. Tolerancija - tai nereagavimas į svetimas medžiagas - maisto baltymus, savas molekules. Tokios bakterijos kaip Bifidobacterium breve, Bifidobacterium lactis, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus salivarius ir Lactococcus lactis pasižymi imunomoduliuojančiu poveikiu, nuleimia ne tik apsaugą nuo infekcijos, bet svarbios ir tolerancijai palaikyti .
    Nors Cochrane atlikta klinikinių tyrimų metaanalizė nepatvirtino, kad gerosios bakterijos apsaugo kūdikį nuo egzemos , pažymėtina, kad buvo analizuoti klinikiniai tyrimai su skirtingomis bakterijų rūšimis ir skirtingais jų deriniais. Tai tik dar kartą įrodo, kad gerųjų bakterijų apsauginis poveikis nuo alergijos bus tik tada, jei bus vartojamas moksliškai atrinktas bakterijų rinkinys, pakankamas bakterijų kiekis ir bakterijos pateiktos patikimoje formoje. Jei gerosios bakterijos yra inkapsuliuotos formos mikrokapsulėse , jos yra apsaugotos nuo jas suardančio seilių ir skrandžio sulčių poveikio bei oksidacijos , ir patekusios į žarnyną sėkmingai suvaidins teigiamą vaidmenį.
     

  • Prenumeruok mūsų naujienas

    Prenumeruok naujienlaiškį ir mūsų
    naujienas sužinok pats pirmas!
    Prenumeruoti