Prekių katalogas

PROBIOTIKAI VAIKAMS, IMUNITETAS IR ALERGIJA

Kodėl daugėja alergiškų vaikų, nėra išaiškinta. Viena iš hipotezių yra” higienos” hipotezė, kuri teigia, kad alergijai formuotis reikšmingas sumažėjęs kūdikių ir mažų vaikų kontaktas su įvairiais mikroorganizmais (Riedler ir kt. 2001; Yoo ir kt. , 2007) . Kaip vystysis imuninė sistema, ar formuosis pakankamas kūdikio ir vaiko imuninis atsakas į infekcijų sukėlėjus, ar bus užtikrinama apsauga nuo imuninių ligų ir alergijų, lemia žarnyno mikrobiota (bakterijų rinkinys) (Kalliomäki ir kt. 2010). Ypač svarbu, kokia bus žarnyno bakterijų sudėtis pirmaisiais gyvenimo metais. Vėliau susiformavusį gerųjų bakterijų rinkinį pakeisti prireiks pastangų, reikės pakeisti ne tik mitybos įpročius, bet ir gyvenimo būdą.  

Berberinas

Berberinas yra alkaloidas, išgaunamas iš Indijos raugerškio, vadinamo Berberis aristata. Kaip antimikrobinį vaistą berberiną egiptiečiai, kinai ir indai pradėjo naudoti daugiau nei prieš 2500 metų. Apie šį unikalų augalą kalbamės su gydytoja alergologe ir klinikine imunologe, medicinos mokslų daktare docente Jūrate Staikūniene-Kozonis. 

Peršalimas. Ligos - sezonas permainingas

Reikėtų suvokti, kad peršalimo ligos yra neišvengiamos – jas sukelia virusai, kurių gausu mūsų aplinkoje, o sergantieji dar labiau juos platina užkrėsdami vis kitus žmones. Paprastai suaugusiesiems – keturis, o mažiems vaikams – net ir 8 kartus per metus susirgti peršalimo ligomis laikoma normaliu peršalimo ligų dažniu. Peršalimas dažniausiai yra nesunkios eigos, paprastai pasireiškia sloga, gerklės skausmu ir bendru negalavimu – gali pakilti temperatūra, kamuoti silpnumas, prakaitavimas. Gripas – jau sunkesnė liga, kuri grasina komplikacijomis, kaip antai: bronchitu, plaučių uždegimu, širdies uždegimu (miokarditu), sąnarių uždegimu, artritu ir nervų sistemos pažeidimais. Peršalimo ligas sukelia daugybė virusų, kurie dažnai „atidaro vartus“ bakterijoms, galinčioms sukelti rimtas peršalimo ligų komplikacijas: pūlingą ausų uždegimą, anginą, sinusitą, pneumoniją. 2019 metų pabaigoje prie peršalimo ligų sukėlėjų prisijungė dar vienas virusas - koronavirusas, sukeliantis COVID-19 infekciją.  

FIZIOMITYBA- KAS TAI?

        Prieš du dešimtmečius moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmogaus sveikata sutrinka dėl sutrikusios pusiausvyros tarp maisto medžiagų ir mikromedžiagų ( angliaivandenių, baltymų, amino rūgščių,, būtinųjų riebiųjų rūgščių, vitaminų, mineralų, oligoelementų) bei gyvenimo būdo veiksnių (tabako, alkoholio, teršalų poveikio, saulės ekspozicijos ) . Ilgainiui šie pusiausvyros sutrikimai sukelia simptomus, kuriuos patiria daugelis žmonių kiekvieną dieną . Tai nugaros ir galvos skausmas, sutrikęs miegas, nusilpusi atmintis, bloga nuotaika, sutrikęs miegas, viso kūno skausmas, lėtinis uždegimas, artrozė, kaulų ir sausgyslių trapumas, odos bėrimai, hormonų, šlapinimosi ir virškinimo problemos. Šios užsitęsusios būsenos ilgainiui sukelia širdies ir kraujagsylių ligas, diabetą, hipertenziją, uždegimines lėtines ligas, infekcijas ir vėžį. 

Lėtinis uždegimas - mūsų apsauga ar žala?

Uždegimas yra imuninės sistemos atsakas į agresyvius aplinkos veiksnius. Žmogaus imuninės ląstelės kiekvieną minutę kovoja tam , kad organizmas išsilaisvintų nuo pavojaus ir įgytų imunitetą. Mūsų žarnynas yra ne tik atsakingas už maisto medžiagų, vandens ir elekrolitų pasisavinimą iš maisto, bet ir yra labai svarbus imuninės sistemos organas. Kai sutrinka žarnyno barjeras ir žarnynas tampa pralaidžiu, mūsų imuninės ląstelės reaguoja į pavojaus signalus ir sukelia lėtinį uždegimą visame organizme. To pasekoje prasideda diabetas, nutukimas, širdies, kepenų, kasos, uždegiminės žarnyno ligos, alergija, depresija, autoimuninės ir kitos civilizacijos ligos . 

  • Prenumeruok mūsų naujienas

    Prenumeruok naujienlaiškį ir mūsų
    naujienas sužinok pats pirmas!
    Prenumeruoti